BESLENME
Trend

Biberon Seçimi İçin Tavsiyeler

Modern ebeveynler ve bakıcılar her zamankinden daha fazla biberon seçeneğine sahiptir. Ancak bebeğiniz için nasıl biberon seçmeniz gerektiğini belirlemelisiniz. Biberonun bebeğinizin seveceği bir şekilde ve sağlıklı malzemeden yapılmış olması çok önemlidir. Buna ilaveten biberonun uygun ve yumuşak uçlara sahip olmasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca bebeğiniz için birkaç farklı boyutta biberon almanız da gerekebilir. Biberon seçimi için aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

1. Temizlemesi Kolay ve Çevre Dostu Olan Cam Biberonu Tercih Edebilirsiniz

Cam biberon tamamen pürüzsüz bir yüzey olduğu için, cam biberonların temizlenmesi plastik olanlardan daha kolaydır. Biberonlarınızı kaynar su ile sterilize ederseniz, cam plastik biberon gibi kırılmayacağı için daha uzun süre dayanır.

2. Daha Ekonomik ve Hafif Olduğu İçin Plastik Biberonları Seçebilirsiniz

Biberonlar bebeğiniz için seyahat esnasında ve günlük kullanımda çok işinize yarayacağı için kırılması zor olan biberonlar sizin için çok uygun olabilir. Ayrıca plastik biberonların dış kısmında hacim işaretleri vardır. Böylece bebek için istediğiniz ölçüde su, süt ve diğer içecekleri ayarlama imkanınız olabilir. Ancak, plastik maddeler zaman içinde parçalanabildiği için, plastik biberonlar çizildiğinde değiştirilmelidir.

3. Plastik İçermeyen ve Hafif Silikon Biberonları Tercih Edebilirsiniz

Plastik dayanıklılık açısından çok avantajlı olabilir. Fakat, süte sızma ihtimali olan kimyasallara karşı duyarlı iseniz, silikondan yapılmış biberonlar ön plana alınabilir. Silikon ürünler bulaşık makinesinde yıkanacak kadar sağlamdır. Çoğu silikon biberonların temizlenmesi de kolaydır ve asla çizilmez.

4. Boyun Kısmı Geniş Biberonlar Satın Almaya Öncelik Vermelisiniz

Geniş boyunlu biberonlar, anne memesinin görünümünü taklit eden geniş meme uçlarına sahiptir. kullanır. Ayrıca, geleneksel veya kavisli biberonların içini temizlerken sorun yaşıyorsanız, geniş boyunlu biberonları tercih edebilirsiniz.

5. Biberon Seçiminde Meme Ucunun Bebeğinize Uygun Olmasına Dikkat Etmelisiniz

Bebeğinizin biberonla düzgün bir şekilde beslenmesini planlıyorsanız, üstü düz olan geniş bir meme ucu tercih etmelisiniz. Ayrıca, bebeğin diline dayanan ortodontik meme uçlarını satın alabilirsiniz. Bebeğinizin sevdiği bir meme ucu bulmak için birkaç farklı uç denemeniz gerekebilir. Diğer yandan yeni doğan bebeğiniz için yavaş akışlı bir meme ucu seçmelisiniz. Bebeğiniz büyüdükçe daha hızlı akan bir uç tercih edebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu